הטרדות מניות

November 07, 2018הטרדות מיניות

 
כמעט מידי יום אנו שומעים על הטרדות מיניות של אנשים בכירים כנגד כפיפים (בד"כ כפיפות , א, עד ת), של מטפלים או בעלי סמכות כאלו ואחרים .
בכל פעם אני עומדת מול התופעה בפליאה ושואלת עצמי איך אנשים לא לומדים לקח ? כמה שנים עברו מפרשת איציק מרדכי ועד פרשת קצב ? לא למדתם דבר ?!
כנראה שאין לקח אלא מבנה אישיות, טבע אנושי החזק מכל לקח, סנקציה ובושה.
איך מתגוננים כנגד תופעה זו ? האם אפשר לזהות את המועדים לפורענות ?
עד להודעה חדשה, לנשיא, לחברי כנסת, יערכו אבחון גרפולוגי, אבל במקומות עבודה אפשר בהחלט להימנע מתביעות וצרות מיותרות .
איך אפשר לזהות התנהגות בעייתית בכתב היד?
ראשית יש להבין כי מאחורי הטרדה מינית לא תמיד עומד דחף מיני חסר רסן גרידא אלא רצון לשלוט, להכאיב, כעס, אגו פגיע הזקוק לאישורים לכוחו, ועוד.
איך ניתן לזהות זאת בכתב היד ?
אין סימנים מוגדרים ספציפיים למטרידים מיניים סדרתיים ( בהחלט היה מקל על העבודה ) כתב היד מאפשר לבנות פרופיל אישיותי ממנו ניתן להסיק מסקנות על התנהגות האדם, בין היתר להדליק נורות אדומות ביחס להתנהגות בעייתית כמו הטרדות מיניות .
כיצד זה נראה על הנייר?
יש לא מעט אפשרויות, בהתאם לאישיות והמניע להתנהגות זו. אפשרות אחת היא של כתב גדול, משתולל, צפיפות רבה על הנייר, זוויות עם לחץ חזק, אזור תחתון ( אותיות כמו ן',ף', ק') שיורד בלחץ חזק ופולש לאותיות שבשורה התחתונה, או אותיות שפולשות שמאלה ונוגעות במילה שבאה אחרי בשורה, אלו מעידים על שתלטנות, על חוסר הבנה ביחס למרחב של האחר, על כוחנות, על כעס, תוקפנות. לחץ חזק ותנועה אימפולסיבית יכולים להעיד על יצריות חזקה, על דחפים בלתי נשלטים.
הסבר:
שימו לב לאות ק' שיורדת עד השורה שמתחת.
האות ת' הנמשכת קדימה באופן מוגזם.
התנועה הסוערת והעריכה המבולגנת על הנייר.

You Might Also Like

0 comments

Popular Posts

Like us on Facebook